• 7'den 70'e & Hamilelikl Enerjisi Aplikasyonları ve Hamilelik Enerjisi Kitabı Sizlerle


Harika bir çocukluk yaşamak…İçindeki çocuğu hep sevmek…Tüm çocukları çok sevmek…

Çocukların enerjilerine hayran olmak…Anaç bir yapıya sahip olmak…

Profesyonel hayatımın tamamında çocuklarla;

yani herkesin içindeki çocukla çalışmak…

Hamile birçok danışanım olması…

Hamile kalmak isteyen birçok kadınla kucağına bebeğini alma mutluluğunu paylaşmak…

Gönlünde  çocuk büyüten kocaman yürekli kadınlarla çalışmak…

Gönlünü tanımadığı onlarca çocuğa açan insanlarla çalışmak…

Çocuklar için güzel şeyler yapmaya niyet etmek…

Kadınlar için güzel şeyler yapmaya niyet etmek…

Erkekler için güzel bir şey yapmaya niyet etmek…

Aile kavramına önem vermek…

Büyük ailem, ülkeme önem vermek…

Bu dünyaya, insanlara daha iyi ne katabilirim diye düşünmek…

Lila’nın annesi olmak…

 Evet, bunların hepsi bu kitabın oluşması için harika enerjiler kattı hayatıma. Ama özellikle Lila’nın annesi olmak; bana  hayatımda hissetmeyi en çok sevdiğim duyguyu yaşattı.

Aslında bu çalışmaların oluşmasının en büyük ilhamı benim biricik kızım oldu. Hamilelik süreci zaten belirsizliklerle ve değişimlerle dolu bir süreçken, kızımın bedenim içinde saklandığı ve kendini hiçbir şekilde belli etmediği anlar , her an benim endişelerimi de arttırmıştı. Yapılan tahliller her şeyin yolunda olduğunu,  gösterse de, ne bir bebek vardı orta da ne de bir hamilelik. Bebeğim kendini gösterdiğinde ise tam 12 haftalıktı. Benim ilk aklıma gelen, hamile olmadığım düşünülerek kullandığım ilaçlar ve hissettiğim ilk şey ise bebeğime bu ilaçlarla zarar verdiğimi düşündüğüm için korku enerjisi olmuştu. Bir annenin bebeği için hissedebileceği tüm endişeleri, korkuları yaşanılabilecek tüm belirsizlikleri yaşamıştım. Yapılan testlerin sonuçlarını dualarla beklemenin ne demek olduğunu çok iyi biliyordum. İçinde var olan bir canın, bir günlük olsa bile canının bir parçası olması ömre bedel bir duyguydu.

Korkularım endişelere, endişelerim umutlara dönüşürken ben hep içimde pervasızca büyüyen sevgime odaklanmıştım.

Duygularım o kadar yoğundu ki, içimden çıkmalı taşmalıydı. Ben de bu yüzden yaşadığım tüm duyguları, onunla geçirdiğim her anın tüm anılarını birçok defterde topladım. Bazen uyku gözümden akarken, bazen yorgunluktan uzanırken; o gün, o an birlikte ne yaşadığımız her şeyi not ettim. Bana hissettirdiklerini, tüm

ilkleri, bedenimde olan farklılıkları, endişelerimi, mutluluklarımı her şeyi yazdım.

Sadece ikimizle de kalmadım. Eşimin Mustafa’nın bu haberi öğrendiğimiz ilk andan itibaren tüm davranışlarını, mutluluklarını, heyecanlarını, şaşkınlıklarını, yaşamımı kolaylaştırmak için yaptığı yardımları, bebeğimizi kucağına almak için nasıl sabırsızlandığını her şeyi yazdım.


Sonra sadece üçümüzle de kalmadım. Bebeğimizin büyük annelerinin, büyükbabalarının, yakın arkadaşlarımızın, büyük ailemizin, çalışma arkadaşlarımızın, çevremizdeki herkesin bu müjdeli habere verdiği tepkileri ve süreç boyunca yaşanılan her şeyi yazdım.

 

  Bu hamilelik benim hayatımda neleri fark etmemi, neleri değiştirmemi, nelere şükretmemi sağlamıştı hepsini not ettim. Ne zamanlar hangi enerji çalışmalarına ihtiyaç duymuştum, insanlarla paylaştığım hangi enerji yöntemleri benim hamilelikte yardımıma koşmuştu hepsini yazdım. Hamilelik sürecinde maddi olarak deneyimlediğim tüm değişiklikleri, ilişkilerde yaşadığım tüm yansımaları, yaşam derslerimdeki tüm farkındalıkları yazdım. Böylece hayatımın bu yeni döneminde, sevgimizle büyüyen ailemizin yeni üyesi için muhteşem anılarla dolu defterler ortaya çıktı.


  Sanki yazdıkça bebeğimle daha da çok yakınlaştığımı, daha iyi anlaştığımı hissediyordum. Sonra fark ettim ki,  bu iletişimdeki iyileşme sadece bebeğim ve benim aramda değildi. Aslında ben bebeğim vesilesiyle, kendi içimdeki çocukla da, oldukça yakınlaşmıştım. Bu süreç sanki içimdeki çocukla bebeğimin buluşma ve kaynaşma süreciydi. Şimdi bakıyorum da, danışanlarımla yaptığım birçok çalışmada çocukluk dönemlerine dair sorduğum tüm soruların cevaplarını ben Lila için yazıp hazırlamışım. Ona mükemmel bir enerji haritası çıkararak, eşsiz bir hazine hediye etmiş gibi hissediyorum kendimi. Aldığım rehberlikleri fark edebildiğim ve onlara uygun adımlar attığım için, kendime kocaman bir ‘’AFERİN’’ diyorum şimdi. 

 

Kendi hayatımın bu en güzel döneminde yaşadığım tüm enerjiler ve farkındalıklarım için minnettar olurken; birçok kez profesyonel yaşamda buluştuğum kadın danışanlarımın da hayatlarının bu özel süreçlerine dahil olmuştum. Bebek isteyenler, hamileliği zorlu geçenler, fiziksel ve hormonel yaşanılan değişimlerin şaşkınlığını yaşayanlar… Hepsi bana, her ne kadar bu süreçte herkesin yaşadığı  her şeyin kişiye özel olduğunu öğretse de; aslında bir o kadar da ortak, benzer deneyimlerin de olduğunu göstermişti. Bu ortak özelliklerin en başında; tüm kadınların bebeklerinin iyiliği için  ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışsalar da hep ‘daha fazla ne yapabilirim’’ arayışı yer almaktaydı. Mucizeyi hep dışarda aramaya alışmış zihinlerimiz; mükemmel zamanlamayı, evrenin ilahi akışını, Yüce Allah’ın eşsiz yaratım gücünü, dünyanın en özel mucizesini çok daha yakınımızda içimizde deneyimlemekteydi. Varlığımızın mucizesine ek, şu anda eşsiz bir canlı oluşumu da bedenimizde misafirdi. İlahi akışa hayran kalmamak elde değildir. İlk ya da son hamilelik olmasının hiçbir önemi asla yoktur. Hepsinin heyecanı, mutluluğu kendine özeldir.

 

Hem bireysel çalışmalarda, hem grup çalışmalarında insanlarla hayatın kolaylığını fark etmek ve keyfini arttırmak için buluşuyorum.

O zaman hamilelik gibi özel olduğu kadar hassas bir süreç ile ilgili de, sizlerle paylaşacak çok şeyim vardı. Ayrıca herkesin bebeği için hazırlayacağı bu eşsiz hazinenin değerinin o kadar farkındayım ki; her bebeğin bunu hak ettiğine inanarak, bu sevgi emeğini sizinle paylaştım. Böylece bebeğinizin tüm yaşamı boyunca bilmesi gereken her şeyi ona çok güzel bir sunumla verirken, kendiniz için de birçok şeyi dönüştürüp şifalandırmış olacaksınız. Ayrıca tüm bu yaptıklarınız sizin anınızdan keyif alarak harika bir hamilelik yaşamanızı, doğumunuzu sağlıkla ve kolayca deneyimlemenizi destekleyecektir. Eğer şu anda bu sayfayı okuyorsanız ; sizin gönlünüzde ve büyük ihtimalle de bedeninizde Yüce Allah’ın en güzel emaneti bebeğiniz var demektir. Bu süre sadece dokuz ayla da sınırlı değildir. Öncesinde, sırasında ve sonrasında da yapılan her şey artık o bebeğin enerjisiyle bütünleşmiş demektir. Sperm ve olgun yumurta döllenince aslında sadece kalıtsal eğilimleri değil; karmalarındaki enerjileri de bütünleşmiş ve artık sizin bebeğiniz  gelişmeye başlamıştır. Annenin daha önce yaşadığı ama içinden atamadığı tüm korkular, endişeler ; daha önce yaşanan tüm kürtajlar, düşükler, aynı şekilde babanın enerjisinde titreşen tüm enerjiler , belki iş sorunları belki gelecek kaygılarının zihninde kalan kısmı her şekilde bebeğin enerjisiyle kolayca bütünleşir.

 

Doğum yapmak nasıl bir duygu? Ben iyi bir anne olur muyum? Eşim hala beni sevecek mi? Eşime hala seksi gelecek miyim? Sosyal hayatım nasıl değişecek? Arkadaşlarımdan uzaklaşacak mıyım?

Soruların ardı arkası kesilmez. Hamile kadınların sadece bedenlerinde değil, ruhlarında da eşsiz değişimler, gelişmeler yaşanır. Her ne kadar bu dünyadaki belki de en güzel süreç olsa da, zihninizden ve kalbinizden geçen telaş, endişe ve korkular anneliğe hazırlanırken mutlulukla karışarak size kendilerini hissettirirler.

 

 Hayatınızın yeni dönemine hazırlanırken, ayrıca hayatınıza eklenecek yeni rolünüze de hazırlanmaya başlarsınız. Anneliğe… Nasıl onun kıyafetinden, daha şimdiden seneler sonra gideceği okula kadar düşünüyorsak; önem vermemiz gereken en önemli şeyin önce kendi enerjimiz ve dolayısıyla da onun enerjisi olduğunu hatırlamalıyız. Çünkü enerji demek sağlık demektir. Enerji huzurdur, enerji bolluktur, enerji sevgidir…Enerji sizin mutluluğunuzun, bebeğinizin mutluluğuyla artması demektir. Bu yüzden sizin kendi enerjiniz ve hayatınız adına sahip olacağınız her farkındalık , yaptığınız her enerji dönüşümü tüm düşük enerjilerden sizi ve bebeğinizi kolayca özgürleştirecektir. Nasıl bir anne çocuğunun yaşadığı bir sıkıntıyı kolayca fark ediyorsa, bir anne olarak karmanızda hissettiğiniz, fark ettiğiniz  dönüştürdüğünüz her şey, bebeğinize şifa olarak yansıyacaktır.

 

Genetik hastalıkları ya da sürekli tekrar eden olayları bir miras gibi sorgusuzca kabul etmek yerine, tüm bu yaşanılanların altındaki kaynak anıyı, duyguyu bulmanız sizin ve bebeğinizin anını ve geleceğini güzelleştirecektir.

Aile birliğinin içinde tek kişinin bile değişmesi, ailenin enerjisinin arınmasına, yükselmeye başlamasına vesile olacaktır. Her ailenin enerji olarak yükselmesi ise, toplum için kaçınılmaz bir ferahlama yaratacaktır. Keyif , konfor, yaşam kalitesi; birlikte vizyonlanan enerji sayesinde çok kolay bir şekilde hayat içinde var olacaktır. Çünkü tüm bu hatırlatmalar, aile içindeki herkesin farkındalığına yöneliktir. Her yaşanılanı bilgiyle fark etmek ve bu farkındalıklara uygun adımlar atmak hayatın geneline yayılacak huzur enerjisine vesile olacaktır. Hamilelik Enerjisi kitabında okuduğunuz tüm hatırlatmalar da, sizi bebeğiniz için eşsiz bir enerji deneyimine davet etmektedir. Büyüdüğünde bebeğiniz bu kitaba bakarken, sizin her saniyesinde, bebeğinizle nasıl bütün olduğunuzu, vaktinizi nasıl kaliteli geçirip, nasıl her an ışığa odaklı kalarak keyif dolu bir hamilelik yaşadığınızı fark edecektir. Bu anılar eşsizdir ve oldukça değerlidir.


Belki de günümüzde hamileliğe en değişik bakış açıları yemek düzenini sağlayan beslenme ve beden hareketlerini içeren spor alanlarında olmuştu. Şimdi sizinle daha önce belki de hiç değinmediğiniz konular üzerinde paylaşımlar yapacağız. Harika bir hamilelik yaşamanız, kendinizi iyi hissetmeniz, kolay bir doğum geçirmeniz, bu sürenin her anından keyif almanız için bu defterle sizin her an yanınızda olacağım.


Her çalışmamda özellikle belirttiğim gibi, hamilelikte de denge oldukça önemlidir. Burada yazan hiçbir bilgi tıbbi teşhis ya da tedavi yerine geçmez. Burada yazan hiçbir yöntem doktorunuzun size söylediği teşhislerin yerini tutmaz. Ama enerjinizin temiz, açık ve olumlu olması sizin;  her hücrede sağlığı, koşulsuz sevgiyi, sonsuz bolluğu ve neşeyi yaşamanıza kolayca almanıza vesile olacaktır. Bir anlık enerjimize önem vermesek bile, o önem vermediğimiz enerji tüm günümüzü, sonrasında da tüm geleceğimizi yönlendirmektedir. ‘’Geldi mi sorunlar üst üste geldi’’ demek yerine, tüm güzellikleri peş peşe yaşamak için yapmamız gereken tek şey enerjimizin farkında olarak sürekli dönüşüme odaklı kalmaktır. Üstelik bu defterde yazan her şey babaları da bu süreç içine dahil ederek yazılmıştır.

 

 Mükemmel bir hamileliğin anlayışlı bir eş ve harika bir baba desteğiyle yaşanacağının farkındayım. Çünkü aile olmak böyle bir şeydir. Duymuşsunuzdur bu cümleyi, ‘’çocuğunu çok seven bir adam, eşine iyi davranır’’ derler. Tüm bu eğitimleri alınca, farkındalığım bu cümlenin gerçek anlamını anlayacak kadar çok artmıştı. Gerçekten anne demek bebek demekti. Annenin hücresel hafızasıyla bütünleşen tüm enerjiler, aynı şekilde bebeğe yansımaktaydı. Bu da; doğduğunda ‘ çok küçük daha anlamaz’ dediğimiz çocuklarımızın, aslında daha anne rahmindeyken, hatta annesiyle buluşmadan önce bile yaşananlardan, anne ve babasının karmasından enerji olarak nasıl etkilendiğini bize fark ettirmekteydi. Babalarının yaşadıklarını da aynı annelerinin yaşadıkları gibi çocukları etkilemekteydi. Bir bebek doğduğu zaman, ailesinde yaşanan her şey onun karmasına dair çok net rehberlikler vermektedir. Yaşanılan hiçbir şey tesadüf değildir. Ben doğduğum zaman, benimle ilgilenen anneannemin iyileşmesi, sonra kızım doğduğunda onunla ilgilenen annemin iyileşmesi, şu anda benim yaşam amacım olan işime, insanların enerjilerine dokunuşlarıma dair çok net bir farkındalıktır. Bu yüzden beyler, Hamilelik Enerjisi kitabımızın tüm sayfalarında sizler de bizimle olduğunuz için şimdiden TEŞEKKÜR EDERİZ.


Ben tüm bunları yazarken istemiştim ki; Lila ile geçirdiğim süreç birçok insana, birçok bebeğin hayatına dokunsun. Ve Öyle de oldu!

Bu kitap vesilesiyle; bana Yüce Allah’ın en güzel emaneti canım kızım Lila’ya bizi seçtiği için; hamileliğim boyunca ve sonrasında da mükemmel bir eş ve gözlerimi anne_cocukmutluluktan yaşartacak kadar iyi bir baba olan eşime tüm desteği için ; bana harika bir çocukluk dönemi yaşatan ve şu an aynı koşulsuz sevgiyi kızım Lila’ya yaşatan aileme tüm emekleri için; hamile olduğumu öğrendiği ilk andan beri yüreğindeki koşulsuz sevgiyi, tüm deneyimlerini benimle paylaşan; dünya tatlısı yeğenim Suade’yi yetiştirirken bana mükemmel bir örnek olan canım ortağım, Işık Sarsın Sizi’nin diğer yarısı Mesude Evliyazade'ye çok ama çok teşekkür ediyorum.

Bu kitabı yürekten destekleyerek, tüm güzel enerjisini ve bilgisini benimle paylaşan Hülya Ayav'a minnettarım. 

  Hamileliğim boyunca ve evladımı kucağıma aldığım anın mutluluğunu yaşarken benimle mutlu olan, mutluluğumu arttıran arkadaşlarım, aile dostlarım ve sizler kocaman ışık ailemin fertleri, hepinize sonsuz teşekkürlerim var.

 

Bana hissettirdiğiniz tüm güzel enerjiler, katlanarak sizin hayatlarınıza da yansısının.

Bizleri ve tüm evlatlarımızı Yüce Allah korusun!

Hepimiz onların güzelliklerini yaşadığımız için şükürler olsun!

Ve öyle de oldu!

 

Aldığım Eğitimlerim

Usui Reiki Master

Deeksha Enerji Kanallığı ( Birlik Kutsaması)

Dr. Ihaleakala Hew Le - Ho'oponopono

Holotropik Nefes, Transformal Nefes

Aile Dizimi

Kuantum Uzmanlık Eğitimi

Nefes Koçluk Eğitimi

Rüya Yorumu ve Rüya Terapi Eğitimi

CTI (Coaches Training Institute) - Co-Active Fundamentals

Profesyonel Yaşam Koçluğu

Spirituel Yaşam Koçluğu

Classical Feng Shui

Space Clearing ( Enerjisel Mekan Temizliği - Enerjisel Mekan Danışmanlığı)

Louis L.Hay - Louis Hay’in Lisanslı Eğitmenliği, Heal Your Life® Certified and Licensed Teacher)

Louis L.Hay - Hayatınızı İyileştirin Eğitmen Eğitimi (Heal Your Life Workshop Leader Training)

Louise L. Hay Lisanslı Yaşam Koçu (Heal Your Life Coaching)

Recall Healing - Gilbert Renau

Mindfulness

AMT Çocuklar için mindfulness

Refik Korkmaz Eğitmen Eğitimi

Cash Flow Eğitmen Eğitimi

 

Sevgiler...

Zişan Durma

 

IŞIK SARSIN SİZİ

..

Zişan Durma